A sport gyermekkorom óta szerves része az életemnek, mely során volt szerencsém többféle sportágat kipróbálni. Nem volt kérdés, hogy ebbe az irányba szeretnék tovább menni. A Testnevelési Egyetemen diplomáztam Rekreációszervezés és egészségfejlesztés szakon, majd személyi edző és táplálkozási tanácsadó képesítést szereztem. Egy rövid ideig külföldön éltem, ahol sok tapasztalatot szereztem és itt találkoztam először a jógával, valamint itt kezdtem el gyerekekkel foglalkozni.
Néhány éve férjem oldalán csatlakoztam a táboroztatásokhoz, sportesemények szervezéséhez, melyet azóta is közösen folytatunk. Folyamatosan azon dolgozunk, hogy jó élményeket és használható tudást adjunk a gyerekeknek. Néhány hónapja rátaláltam a Jógakaland gyerekjógára, ami rögtön megtetszett és gyorsan rájöttem, hogy ez az a mozgásforma és tudásanyag, ami még hiányzik a képletből. Azóta mindent megkaptam ahhoz, hogy megvalósítsuk amit szeretnénk: a gyerekeknek egy olyan helyet biztosítani, ahová szívesen jönnek, ahol elengedhetik magukat, ahol biztonságban vannak, ahol önmaguk lehetnek és ahol letehetik a nehéz köveket, amiket a kis bőröndjeikben cipelnek = ahol a gyerekek gyerekek lehetnek... Elvárások nélkül, érdemjegyek nélkül, megértő és barátságos közösség tagjaiként.
Szeretném, ha segíthetnénk a fontos tulajdonságok megőrzésében, amik bennük vannak: elfogadás, szeretet, hála, kedvesség, kreativitás, vidámság, empátia, valamint ha megtanulnák megérteni és megélni az érzelmeiket, szeretni és vállalni önmagukat.
Emellett pedig természetesen a sport minden előnyét tudatosítani bennük, hogy a mozgás beépüljön a mindennapjaikba, az egészségtudatos életmód és táplálkozás fontosságára tanítani őket, erősíteni őket testben, lélekben. Ehhez pedig megtaláltam a legjobb segítő társakat: a mesés jógát és a Jógakaland csapatát!
Ehhez a legjobb út a mese, melyeket a jóga órák alapjait képezik.
„ A mese az az ábécéskönyv,
amelyből a gyermek megtanul
saját lelkében olvasni.”
/Bruno Bettelheim/