Nagyon sok pozitív visszajelzést kapunk szülőktől, akik kipróbálták már valamelyik játékunkat. A beszámolóik szerint a jógakaland és a gyerekjóga segített például a gyerekek érzelmi kitöréseinek a kezelésében, a koncentráció javításában, tanulásban, stresszoldásban, ovis beszoktatás alatt, kistesó érkezésénél, gyógypedagógiai kezelések kiegészítésében, de talán az volt a legcukibb, amikor olyan képeket kaptunk, ahol apukák, vagy nagymamák jógáztak a gyerekekkel!
A kisfiammal, Árminnal én is jógázok már, főleg a mesekönyvből és kártyajátékból, és legtöbbször ő kéri, hogy vegyük elő valamelyiket. Elképesztően megható és felemelő érzés, amikor Ő veti fel, hogy csináljuk végig a gyakorlatokat, látom, hogy közben vidám, önfeledt és boldog.
Amikor együtt jógázik a szülő és a gyermek, akkor olyan minőségi időben van részük, ahol: fejlődik az érzelmi intelligencia, megtörténik a feszültségoldás és boldogsághormon termelődik, továbbá érvényesülnek a mozgás és a jóga áldásos hatásai is.
Jógás mesekönyveink és játékaink segítségével gyermekeddel egészen újfata módon tudsz kapcsolódni, hogy együtt fedezzétek fel a jógázás örömteli, fejlesztő és stresszoldó hatásait! Együtt jógázni mindig meghatározó élmény lesz a számotokra. Ez egy életre szóló kaland:)
A Jógakaland téged, mint Anyukát szeretne inspirálni, hiszen Te vagy az elsődleges minta, a leghitelesebb és legfontosabb személy gyermeked életében. Ha Te megmutatod neki, hogyan lehet kalandosan és játékosan megismerkedni a jógával, azzal a lehető legjobbat teszed gyermekednek. Biztos alapot adsz neki a kiegyensúlyozott és egészséges testi-lelki fejlődéshez, amihez bármikor vissza tud majd nyúlni, amikor csak szüksége lesz rá az életében.
Olyan idegrendszeri kapcsolatokat stimulálnak a jóga gyakorlatok, amelyek segítik a bal és a jobb agyfélteke kommunikációját, a koncentráció, figyelem alakítását, az egyensúly központ működését, amelyek nem utolsó sorban kihatnak az érzelmekre ezen keresztül pedig a gyermek viselkedésére, tanulmányi eredményére. A napi 6-8 órával töltött iskolapadban való ülés, tönkreteszi gyermekeink gerincét, ezért a jóga gyakorlatai kiemelten fontosak 7-18 éves korban.
A végtelen fantázia segítségével játékos módon az óvodások olyan jógagyakorlatokat tudnak elsajátítani, amely megtámogatja a 3-6 éves korú gyerekek életkori sajátosságait. Megtanulják átélni és kifejezni érzelmeiket és ismerkednek testük működésével, irányításával. Olyan mozgáskészlettel dolgoznak az ovi jógán az oktatók, amelyek megtámogatják az iskolára való felkészülést.
A jóga egyszerűen rugalmassá tesz az élettel szemben! Rendszeres gyakorlásával egy olyan "érzelmi elsősegély csomagot" ad, amihez mindig hozzá nyúlhatunk, ha kifogy alólunk az egyenes talaj és jönnek az emelkedők. Felnőttként már tudjuk, milyen elkerülhetetlen nehézségek és feladatok várnak ránk, főleg onnantól kezdve, ahogy iskolások leszünk. Nagyon fontos, hogy gyermekeinket fel tudjuk készíteni ezekre, hiszen a stressz a kicsik életében is jelen van: kezdve attól, hogy átveszik a saját problémáinkkal járó feszültségeket, aztán később szembesülnek a sajátjaikkal is, mint a túlzsúfolt idő és órarend, a teljesítménykényszer, a média és social média túlzott jelenléte..stb. egyszóval felnőni nagyon melós dolog!
A jóga legfontosabb testi és lelki szintű hatásait összeírtam Nektek, ez persze csak néhány, a számos jótékony tulajdonság közül.
Testi szinten a gyermekjóga segít:
- a helyes testtartás kialakításában
- védeni a gerincet
- kezelni a lúdtalpat
- idegrendszeri éretlenség fejlesztésében (figyelemzavar, magatartás zavar, érzékelő - központ fejlesztés, egyensúly fejlesztés, jobb és bal agyfélteke kommunikációja)
Lelki szinten:
- fejleszti az érzelmi intelligenciát
- segít az érzelmek megélésében, kezelésében, irányításában, kifejezésében
- növeli az önbizalmat
- kiegyensúlyozottá válik a gyerkőc
- segít a helyes önértékelés kialakulásában
- oldja a szorongást, feszültséget